Continental ContiWinterContact TS 860 195/65 R15 91 T

od 237,32 PLN

oszczędzasz do 11%
Szerokość przekroju: 195 • Wysokość profilu: 65 • Średnica osadzenia: R15 • Indeks nośności: 91 • Indeks prędkości: T • Typ pojazdu: osobowy • Efektywność paliwowa: C • Poziom emisji hałasu: 72 dB • Przyczepność na mokrej nawierzchni: B
najbardziej doświadczony ekspert zimowy

Continental WinterContact TS860 to opona zimowa klasy premium zaprojektowana do samochodów kompaktowych i klasy średniej. Następca wielokrotnie nagradzanego w testach ogumienia modelu WinterContact TS850, Opona jest oznaczona symbolem 3PMSF ("Three Peak Mountain Snow Flake"), który potwierdza jej atrybuty zimowe. Jest to najświeższa sugestia w gamie opon Continental.

  • technika Cool Chili™ - dzięki mieszance krzemionki i żywic opona jest elastyczna i zapewnia krótką drogę hamowania w warunkach zimowych.
  • technika Liquid Layer Drainage™ - nowatorski układ kanalików i lameli, dzięki któremu opona jest wydajna na oblodzonej i oszronionej nawierzchni.
  • technologia Snow Curve⁺ - trójwymiarowe rowki w bieżniku opony poprawiają jej stabilność, zwłaszcza na śniegu i w czasie pokonywania zakrętów.

Continental WinterContact TS860 to bezkompromisowe rozwiązanie dla kierowców lubiących jakość z najwyższej półki.

technika Cool Chili™ zapewnia najwyższą efektywność hamowania w każdych zimowych warunkach.

Nowo opracowana technologia Cool Chili™ obejmuje maksymalizującą trakcję mieszankę krzemionkową, która gwarantuje wyśmienitą przyczepność i tym samym istotnie sprawność hamowania. Dzięki żywicom poprawiającym zimowe oraz rozciągliwej matrycy polimerowej opona WinterContact™ TS 860 zachowuje rozciągliwość przy każdej pogodzie zimą, a także bezpiecznie przenosi siły powstające podczas hamowania na mokrą, oblodzoną i ośnieżoną nawierzchnię.

Liquid Layer Drainage™ skraca drogę hamowania na oszronionej i oblodzonej nawierzchni.

Nowy, skomplikowany układ kanalików lameli Multi Channel Sipe Design pomaga bezustannie odprowadzać wodę z powierzchni styku opony z nawierzchnią, polepszając skuteczność hamowania na oblodzonych i oszronionych drogach. Pionowe kanaliki lameli wspierają kanaliki poziome w odprowadzaniu wody, następnie kanaliki poziome kierują wodę do głównego rowka bieżnika. W ten sposób system Liquid Layer Drainage™ likwiduje niebezpieczeństwo w sytuacjach, gdy produktywność hamowania pogorszy się z powodu topniejącego lodu — ciekła powłoka między oponą i lodem jest usuwana z powierzchni styku. Efektem jest wyśmienita sprawność hamowania, zezwalająca szybciej zatrzymać pojazd.

technika Snow Curve⁺ polepsza bezpieczeństwo jazdy w zakrętach na ośnieżonych drogach.

Nowa struktura rowków 3D opony WinterContact™ TS 860 o wyższej przyczepności wspomaga wgryzanie się opony w ośnieżoną nawierzchnię, zwłaszcza w zakrętach. Śnieg zostaje skompresowany nie tylko w głównym rowku bieżnika, ale także w całej rowkowanej strukturze ściany opony o wyższej przyczepności – w ponad 1000 punktów na całym profilu. Technologia SnowCurve⁺ pozwala oponie przenosić wyższe siły boczne i w ten sposób ulepszoną ogólną przyczepność w trakcie pokonywania zakrętów.