Mitas TS06 ( 5.00 -15 84A8 6PR TT podwójnie oznaczone 71A8 )

od 380,00 PLN

Początki powstania firmy Mitas sięgają lat 30-tych minionego stulecia. Tomas Bata inicjuje produkcję opon w fabryce w czeskim Zlinie. Jednak już w 1933 roku, Michelin wykupuje pakiet większościowy spółki nazywając ją Pneumichelin. Dzięki niewielkim zniszczeniom jakim uległa fabryka w czasie drugiej wojny światowej, już w 1946 roku znów zaczyna się produkcja opon. W rok później, zostaje ogłoszony konkurs na nową nazwę połączonych firm (Michelin, a także Veritas), którą wygrywa Josef Konas. Od roku 1947 fabryka produkuje opony pod nową nazwą - Mitas. W połowie XX w. Firma wypuszcza serię opon do pancernych limuzyn Skoda VOS, które woziły najważniejsze osoby byłego bloku wschodniego. Niestety nie spisały się one zbyt korzystnie, a dyrektorowi ówczesnego Mitasa groziło nawet więzienie.
Początek lat 90-tych to zmiany równocześnie w gospodarce kraju, jak i w sektorze oponiarskim. Barum Holding a.s. Staje się właścicielem Mitas'a w 1991 roku. Po 13 latach jednak sam Barum staje się częścią Continental A.G., a Mitas specjalizuje się w produkcji opon rolniczych, przemysłowych, samolotowych, a także motocyklowych.
firma opon Mitas jest niekwestionowanym liderem w swoim sektorze. Opony z tym logiem są montowane produkcyjnie w co czwartym nowym ciągniku lub kombajnie. Mitas współpracuje z markami tj. John Deere czy New Holland.